Strona główna / Usługi / Audyt prawny

Audyt prawny

Rozumiemy, że często trudno jest ocenić własne potrzeby w sferze prawnej. Zapewne niejednokrotnie starają się Państwo zapobiegać. Jednak o wiele częstsza jest sytuacja, kiedy szuka się pomocy prawnej w chwili, kiedy problem już się pojawił. (Czyż nie są Państwo w tej kwestii podobni do własnych pacjentów ?)
Chcemy wyjść naprzeciw tym z Państwa, którzy chcą sprawdzić poziom własnego bezpieczeństwa prawnego. Zbadanie Państwa sytuacji prawnej dokonujemy poprzez przeprowadzenie wszechstronnego audytu, w ramach którego sprawdzamy w szczególności: sposób prowadzenia dokumentacji medycznej, wdrożone procedury, zawarte umowy ubezpieczeniowe, umowy zawarte z dostawcami sprzętu. Istnieje również możliwość optymalizacji podatkowej po zleceniu dodatkowego badania pod tym kątem.

Zakres audytu zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb. Często okazuje się, że wystarczająca jest weryfikacja kilku dokumentów, żeby funkcjonować z większym poczuciem bezpieczeństwa prawnego. Zdarza się jednak, że audyt umożliwia przeformułowanie procedur działających w Państwa podmiocie w celu zminimalizowania ryzyk (w szczególności dotyczy to ryzyka wynikającego z roszczeń pacjentów).